Výchovné poradenství, volba povolání

Výchovní poradci:

1. stupeň ZŠ – Mgr. Tamara Vojtěchová (spolupráce s PPP, MŠ)

Poradní hodina: Út 8.00 – 9.00 hod.  Út 14.30 – 15.30 hod.   v kabinetu č.8  – pavilón

1. stupeň ZŠ – Mgr. Radim Kalný (přijímací řízení)

Poradní hodiny: pondělí 9.00 – 9.30, středa  14.00 – 15.00 hod.  v kabinetu F č. 38 ve 2. patře staré budovy

Metodik prevence patologických jevů: Mgr. Zuzana Manová – sborovna v přízemí staré budovy

Speciální pedagožka: Mgr. Martina Machačová – ve staré budově kabinet č. 21

Na základě změn ve školské legislativě se na Základní škole Protivín ustanovilo školní poradenské pracoviště. Jeho činnost zajišťuje výchovný poradce pro 1. stupeň, výchovný poradce zaměřený na kariérní poradenství, školní metodik prevence a od 1. ledna 2017 také školní speciální pedagožka Mgr. Martina Machačová.

Mgr. Martina Machačová, poskytuje zejména formou pedagogických intervencí a reedukační péče (náprav) podpůrná opatření žákům se speciálními vzdělávacími potřebami. Dále nabízí  průběžnou i dlouhodobou péči o děti s neprospěchem, věnuje se žákům z minoritních skupin i dětem cizinců. Navštěvuje vyučování, doučování dětí i hodiny s dětmi a asistentkami. Nedílnou součástí její práce jsou konzultační služby žákům, jejich zákonným zástupcům i pedagogům.

Ve škole spolupracuje s výchovnými poradci, školním metodikem prevence, asistenty, pedagogy 1. a 2. stupně i vychovatelkami ze školní družiny. Mimo školu pak s poradenskými a výchovnými zařízeními, klinickým psychologem, dětským psychiatrem, pediatry a dalšími odborníky.

Pracuje s dětmi individuálně i ve skupinkách, mimo vyučování i ve vyučování přímo.

Se žáky 1. stupně se také pravidelně setkává ve Čtenářském klubu při čtení pro radost a porozumění. Provádí s dětmi grafomotorická cvičení, kreslí, malují akvarelem. Společně tvoří, pracují s přírodní ovčí vlnou, filcují. Čtvrtletně vytváří s dětmi Školní list pro zábavu a poučení

Konzultace se školním speciálním pedagožkou je možné si předem domluvit na tel. čísle školy 736 680 128.

Pro zajímavost: podzimní, zimní a jarní Školní list vytvořený společně s dětmi:

MM_2 MM_1