Pracovní činnosti

• Pč 6. ročník (dílny)

• 1/práce s kovy: držák na mobilní telefon

• podle plánku si vytvořte papírový vzor z tvrdého papíru, který posléze ve škole (kdo má možnost tak může i doma) přenese na pruh z plechu. Papírový vzor přeneste v měřítku 1:1 na tvrdý papír z plánku a vystřihněte, proveďte ohyby tam, kde mají být. Oproti původnímu plánku, který počítal jen s umístěním fotografie, musí celkový stojan být prodloužen o 20mm (2cm!!!), viz. obrázek na plánku vlevo nahoře.
  • Fotografie1202
  • výstup:
  • Fotografie1201
  • 2/práce s plasty: visačka na klíče

• podle plánku si vytvořte opět papírový vzor, který přenesete na tvrdý papír opět v měřítku 1:1 a důlčíkem nebo děrovačkou vytvoříte otvor, kde má být. Papírový vzor vystřihněte, ve škole (nebo doma, pokud máte možnost) jej pak přenesete na plastový čtvereček a vyříznete a opracujete.
  • Fotografie1213
  • postup:
  • Fotografie1212

• Pč 6. ročník (pozemky)

• v 10. týdnu (8. – 12.3.) se sejdeme na online schůzce a řekneme si, co vás čeká (budu po vás chtít prezentaci na vybrané téma a fotky práce na zahrádce, jak pomáháte rodičům nebo prarodičům při jarních pracích – samozřejmě ti žáci, kteří mají možnost)

.…..

• Pč 8. ročník- hoši

• Práce s elektrostavebnicí: zásuvkový obvod

• nakreslete, jak byste zapojili obvod s jednou žárovkou, jedním vypínačem a jednou zásuvkou, pokud jdou dva kabely (černý a žlutozelený) přes jeden věneček a pojistkovou skříň s jističem a přechodovým můstkem. Plánek si pak ve škole společně zkontrolujeme  – plánky mi posílejte na email: jan-linhart@centrum.cz
  • Pč 9. ročník-hoši

• Drobné údržbářské domácí práce

• v rámci tohoto tématu mi můžete posílat fotografie, jak pomáháte doma svým otcům v dílně, případně při rekonstrukcích v bytech, garážích, při opravách v domácnosti, při opravách jízdních kol, automobilů, motocyklů apod. Fotografie posílejte i s krátkým popisem činnosti na email: jan-linhart@centrum.cz

…..

——————————-

• Pracovní činnosti dívky 8.+9.roč. (Zá)

• Březen – do Velikonoc
    • Do konce března všichni vyrobí jakoukoliv velikonoční dekoraci ( z libovolného materiálu ), která potom během velikonoc bude zdobit váš stůl, pokoj …. např. malovaná vejce, velikonoční věnec, velikonoční pečivo atd. Můžete během března upéct cvičně velikonočního beránka či mazanec. Pošlete alespoň 2 fotky. Jednu z pracovního procesu ( jak vyrábíte ), druhou hotový výrobek. Věřím, že vaše výrobky budou inspirací i pro druhé.
  • Květen
    • pletení, háčkování, vyšívání, šití
    • Pokud máte doma možnost a prostředky, vyberte si jednu činnost a zhotovte jednoduchý výrobek, který vás potěší. Pokud si nevyberete, najděte si jinou pracovní činnost, která vás bude bavit – např. výrobky z papíru, ubrousková technika, navlékání korálků atd. Rukama můžeme vyrobit celou řadu výrobků a fantazii se meze nekladou. Pošlete alespoň 2 fotky. Jednu z pracovního procesu ( jak vyrábíte ), druhou hotový výrobek. Foto pošlete do 10.května.

….

• Adresa: zavork.nj@seznam.cz
  • Fotky nejhezčích výrobků budou k vidění na web stránkách školy.