Fyzika

• Mgr. Jan Linhart (6A, 6B)        email: jan-linhart@centrum.cz
  • Mgr. Marta Horáčková (6C)   email: horackovamarta@seznam.cz
  • Mgr. Radim Kalný (7. – 9.)      email: ucitelrk@seznam.cz

Úkoly na 15. týden (6. 4. – 12. 4.)

V případě nejasností pište na email (viz. výše)

• 6A/B – Hustota 3 úkol domůHustota 4 úkol domů
  • POZOR!!!dobře odhalena chyba v 6.cvičení 4.úkolu – hmotnost destičky těchto rozměrů by měla býti 504 ale gramů!!!! jinak si zkuste vypočítat i toto cvičení s původní hodnotou 504 kg 😉
  • stáhněte si soubor, jde o soubor ve Wordu, kam můžete psát řešení.
  • hotový soubor si uložte ve formě 6A nebo 6B – jméno a příjmení, poté odešlete na email, viz.výše
  • NOVÉ TÉMA: HUSTOTA LÁTEK.
  • projděte si učebnici, strany 86-89, opište si nebo vytiskněte a nalepte do sešitu poznámky k tématu – hustota látek a pokud to budete mít hotové, můžete se podívat na výpočet hustoty látek – výpočet hustoty a pokud nebudete něčemu rozumět, pište na email, rád vysvětlím blíže-viz. tento odkaz.
  • ostatní naleznete i na www.jane111.chytrak.cz v kapitole Hustota látek.
  • Pro tento týden docházíme k novému tématu – Hustota látek, tedy látce, kde bychom se měli dozvědět, jak zjistit, z čeho mohou býti některá tělesa vyrobena. K tomuto účelu jsem Vám natočil instruktážní video, které najdete na tomto odkazu nebo na tomto odkazu-raj. Další teorii ohledně Hustoty látek najdete na stránkách www.jane111.chytrak.cz v kapitole Hustota látky a Výpočet hustoty látky(fyzika pro 6.ročník). V případě, že si již chcete vypsat poznámky z učebnice, tak jen tučnou větu a pak odstavce ve žlutých polích. Nejasnosti prosím, pište na email, děkuji.
  • VZKAZ: přátelé, kdo nemáte možnost pracovat na počítači dané úkoly, tak v pondělí nebo ve středu od 8 do 11 hodin mohu připravit – vytisknout – i na počkání – pracovní listy a Vaši rodiče si je v tuto dobu mohou vyzvednout ve škole.
  • Pro ty, kteří ještě neudělali minulé úkoly: Objem 1 úkol domůObjem 2 úkol domů,

• 6C  – Hustota

• Do sešitu si napište nový nadpis Hustota látky
    • zapište pod nadpis: značka hustoty ρ – řecké písmeno RÓ (kdo neumí napsat, najde si obrázek písmene ró na netu nebo v učebnici matematiky v kapitole úhly)
    • jednotkou je gram na centimetr krychlový…g/cm³
  • Přečtěte si v učebnici kapitolu na str. 86 – 89  a zapište si žlutě zabarvené části
  • prohlédněte si video od pana učitele Linharta na adrese uvedené nahoře v 6AB jako odkaz
  • do sešitu zodpovězte otázky označené jako U4,5 a 6 na str.89
  • Pracovní list mi posíejte v průběhu týdne až budete mít přístup k počítači
  • Marta_F6-Pracovní list hustota

7. – 9. ročník

• Soubory si stáhněte, opište, nebo vytiskněte a vlepte do sešitu. Pracovní listy zpracujte a odešlete  mi je zpět nejpozději do pátku. Pracovní listy jsou ve formátu WORD (docx). Kdo nemá, nainstalujte si zdarma Openoffice, nebo  Libreoffice  z tohoto odkazu – stáhnout

• 7AB – plavání tělesPL – plavání těles

Úkoly z minulého týdne (30.3.-5.4.),  pro žáky, kteří zapomněli, nestihli, a pod. ………..

Volba povolání  8. ročník  – DÚ

Poslední hodinu před prázdninami jste dostali zadání. Kdo ho již vypracoval, tak ho ofoťte, nebo oskenujte a pošlete na můj email. Kdo chyběl, nebo zadání ztratil, stáhněte si soubor.

8R-DÚ-VolbaPovolání