Sborový zpěv

Úvod

Dětský pěvecký sbor vznikl v září 1991, a to nástupem Lenky Přástkové na Základní školu v Protivíně. Hned v prvním roce působení začal sbor pořádat – dnes již tradiční – výměnné koncerty s dětskými pěveckými sbory nejen z jižních Čech / Chyšky, Milevsko, Chotoviny, Velešín, Sezimovo Ústí /, ze středních Čech /Mníšek pod Brdy/, či severních Čech /Ústí nad Labem/. V roce 1997 byl sbor pozván na koncertní turné do švýcarského Neueneggu.
Vzhledem k tomu, že se členská základna rozšiřovala, tak se postupně vykrystalizovaly sbory dva. První – pro děti od 1. do 5. třídy, druhý 5. – 9. třída, doplněný o dívky, které naši školu po deváté třídě přechodem na střední školu opustily, ale ve sboru zůstávají.
Oba sbory pravidelně vystupují na různých akcích města a v přilehlých obcích. Pravidelně na velkém vánočním koncertu v kostele a již zmíněných jarních výměnných koncertech.
Klavírní doprovod do loňského školního roku zajišťovala Kristína Nídlová, bývalá členka sboru, dnes již studentka vysoké školy. Na housle a kytaru doprovázel p.uč. Michal Novák.

V letošním školním roce nás bude doprovázet na klavír, či klávesy p. Jan Vavruška, učitel ZUŠ Vodňany.

Zkoušky 2018/2019

Malý sbor       PONDĚLÍ       13,00 – 13,45