3D tisk pro I. stupeň

Školní rok 2023/2024:

• každou středu se scházíme ve 14:00 hodin v malé počítačové učebně (možno až do 18:00 hodin), kde máme k dispozici nejen počítače pro modelování předmětů, ale také 4 kusy 3D tiskáren firmy Průša, jednu zapůjčenou přímo společností Průša Research a.s.-model MK3+, pak další MK3S+ a další dva kusy tiskáren Průša Mini, zapůjčené Jihočeskou Hospodářskou komorou z Českých Budějovic, na kterých děti z kroužku a žáci ve výuce PČ a TČ zkouší vytisknout vymodelované předměty. Kroužek je tedy nejen o tisku, ale také o modelování, navrhování předmětů v programech typu CAD (TinkerCad), ale také o kreativním  myšlení a možnostech 3D tisku. Součástí kroužku s nejmenšími tiskaři je také přípravné kreslení těles a hry, které je učí se orientovat při modelování těles.