Exkurze do DDM Písek

Ve středu 20. 10. 2021 se v rámci předmětu “nová” informatika žáci 6. ročníku naší školy zúčastnili exkurze v DDM Písek, kde na ně čekaly 3D tiskárny, robotické stavebnice a strategická matematická hra. Žáci z 6. B se rozdělili na 2 skupinky. Děvčata se šla seznámit s 3D tiskárnami a výrobky z nich, se skenerem a s programy na 3D modelování. Pro chlapce byla připravena pěkná přednáška o robotech a programování u nás i ve světě. Po diskusi na toto téma si menší skupinky žáků sestavily lego robota, oživily ho přes bluetooth a blokově ho naprogramovaly. Všichni byli nadšení, jak je robůtci podle zadaných příkazů poslouchali. Děvčata a chlapci se pak v činnostech prohodili. Mezitím, co se 6. B věnovala robotice, třída 6. A se vydala jako agenti S.H.I.E.L.D. na únikovou hru. Rozdělili se do týmů, navrhli si název a byli zavřeni do jednotlivých místností, kde se prostřídali. V místnostech plnili zajímavé matematické, logické a jiné úkoly. Pracovali se zlomky, římskými číslicemi, ale i vážili, cvičili a řešili grafy. Nejvíce se žákům líbilo na střelnici, kde počítali tematické úlohy a dokonce stříleli z airsoft pistole na plastové kuličky. Svoji trefou získali pro skupinu další body. Po vyhodnocení si všichni účastníci domů přivezli píšťalku vytištěnou na 3D tiskárně.

 

All-focus

All-focus

All-focus

All-focus