Společenský den

Ve čtvrtek 30. 1. 2020 se na naší škole rozdávalo vysvědčení v trochu jiné atmosféře než jindy. Žákovský parlament vyhlásil poslední den 1. pololetí jako společenský den. Co to znamenalo?

Děti měly přijít ve společenském oblečení a případně i botách, které měly v tento den povoleny (dívky lodičky, balerínky, hoši společenské polobotky). Naprostá většina z nich se vyšňořila a jen malé procento přišlo v mikinách.

Třídní učitelé a další vyučující na II. stupni se snažili zpestřit výuku ve společenském duchu, a tak ve 4. B měli ochranku vzácných obrazů či ochutnávku studeného buffé. Do šesté třídy přišel externí spolupracovník Prácheňského muzea (žák 9. B) s připravenou přednáškou. V 7. A zase místo tělocviku dívky a chlapci poznali, jaké by to bylo, kdyby byli v tanečních – zkusili se totiž naučit první tanec WALTZ.

Jak to dětem slušelo, se můžete podívat v galerii.