Království času

Naše třída navštívila na začátku měsíce dubna Království času v Protivíně. V novém muzeu jsme obdivovali všechny druhy hodin a hodinek – nástěnné, stojací, náramkové, kapesní, stolní a mnohé další. Také jsme mohli nahlédnout do hodinářské dílny, což se každému hned tak nepoštěstí. Po první části exkurze jsme se přesunuli do dílniček, kde si každý mohl vyrobit svého vlastního papírového budíka či náramkové hodinky. Nakonec si pro nás průvodci muzea připravili překvapení – hledání velikonočních vajíček, která byla poschovávaná v přízemí muzea. Všechna nalezená vejce jsme nalepovali do připravených hodin a za správné umístění jsme se dočkali sladké odměny. Všichni zúčastnění děkuji panu Kubelkovi a jeho spolupracovníkům, za krásné dopoledne, na které budeme ještě dlouho rádi vzpomínat. Žáci II. B