Úklid města a okolí

Dne 17. 4. 2019 se uskutečnila již tradiční úklidová akce města a jeho okolí ve spolupráci s technickými službami města Protivín.

Dětem byly se svými učiteli přiděleny trasy, na kterých se snažily vysbírat co největší množství nepořádku, který tam rozhodně nepatří. Jako každý rok i letos jsme opět nemile překvapeni stylem úklidu našich spoluobčanů. I když se snažíme ve škole výchovně působit, stále nás vyučující a samozřejmě i děti překvapuje, jak někteří lidé pojmou možnost “uklidit” svůj odpad do přírody. Na každé trase se někde objevilo takové “překvápko” a mnohdy pytle dodané technickými službami nestačily pojmout množství nalezeného odpadu. Přitom by stačilo tak málo – využít pro odpad kontejnery, popelnice, nebo sběrné středisko v Zabořské ulici.

Fotka na sjezdu k Bramacu dokládá, jak moc si někteří ze spoluobčanů neváží přírody. Velký podíl na tom zřejmě budou mít i “kamioňáci”, kteří využívají přilehlého okolí nejen k povinné pauze a odpočinku.

Če-IMG_20190417_114807