Vědomostní víceboj na gymnáziu Vodňany

Dne 27. 11. se vypravili žáci naší školy poměřit své znalosti na Vodňanský vědomostní víceboj, což je soutěž družstev žáků 5. a 9. tříd, která se každoročně koná na tamním gymnáziu. Pětičlenné skupinky dívek a chlapců zápolily v těchto disciplínách: český jazyk, matematika, anglický jazyk, zeměpis, přírodopis, dějepis, všeobecný přehled, ti starší navíc fyzika a chemie.

Obě družstva protivínské školy si vedla skvěle. 5. ročník reprezentovali Adam Hanzlík, Anna Holečková, Karolína Koubová, Petra Kubičková a Michaela Marková. V silné konkurenci obsadili ve své kategorii pěkné páté místo. Žáci 9. ročníku – Kryštof Kalina, David Liebl, Štěpán Šedivý, Zuzana Šourková a Denisa Zelinská dokonce vybojovali bronzovou příčku. Prokázali tím nejen vysokou úroveň svých znalostí, ale hlavně schopnost vzájemné spolupráce. Byla to hezká tečka za zajímavě stráveným dopolednem.

Za ZŠ Protivín M. Žofková