Úspěchy v okresním kole Jihočeského zvonku

Náš úspěch v Jihočeském zvonku

Ve čtvrtek 26. dubna se v píseckém DDM konal další ročník pěvecké soutěže Jihočeský zvonek. Každou školu mohlo reprezentovat maximálně 5 vystoupení, a to v sólovém či komorním zpěvu ve čtyřech kategoriích.

Za naši školu se v I. kategorii/ 4.- 5. třída/na tuto soutěž připravovaly dvě dívky. Barbora Pixová, ta získala bronzové pásmo, a Tereza Říhová, která si vyzpívala zlaté pásmo a navíc postup do krajského kola!!! Ve II. kategorii / 6.- 7.tř./ jsme měli za naši školu jediného chlapce, Matěje Kliše, který získal také bronzové pásmo. III. kategorie / 8.-9. tř. / byla zastoupena triem ve složení Kateřina Kučerová, Aneta Matoušková a Barbora Záhorková. Svými dvěma písničkami v trojhlasé úpravě získaly dívky stříbrné pásmo. Poslední kategorie – IV., která je určena opět pro 8.-9. třídu. V této kategorii se nezpívají lidové písničky, ale možnost výběru repertoáru je daleko širší. Duo Kateřina Kučerová a Aneta Matoušková za kytarového doprovodu Josefa Žemličky si vyzpívalo písní Malé zrnko písku zlaté pásmo a také postup do krajského kola!

Všem jmenovaným děkujeme za perfektní reprezentaci školy, za časově náročnou přípravu a postupujícím – Tereze Říhové, Anetě Matouškové a Kateřině Kučerové přejeme, aby se jim dařilo i v krajském kole, které se koná 17. května ve Strakonicích.

 

IMG_0319