Páťáci na Stožci

Letošní pobyt ve Středisku environmentální výchovy ve Stožci se nesl ve znamení zimy. Vyrazili jsme v pondělí 26.3. a po (naštěstí) drobných obtížích se zpožděným vlakem jsme dojeli na zasněženou Šumavu. Další pobyt už běžel jako na drátkách, vše klapalo jak mělo a děti si užívaly jak zimních radovánek se sněhem, tak i výukové programy. Po pondělním seznámení se Šumavou a pravidly chování jsme ještě absolvovali herní lesní stezku. Začalo se ukazovat, jak je kdo vybavený pro pobyt v přírodě. Naplno si venkovní dění všichni vychutnali v úterý, kdy jsme dopoledne šli “Po jelení stopě” a odpoledne ještě absolvovali osmikilometrový výlet ke Stožecké kapli. Počasí bylo skutečně aprílové – chvíli sněžilo, pak drobně pršelo, zase sněžilo a nakonec se rozsvítilo i sluníčko. Středa už byla klidnější, děti plstily vlnu a mnozí si odvezli krásné plstěné zvířátko – někdo pejska, někdo bobra nebo kuřátko.